Pozitif Disiplin İçin Çocuğunuza Sevginizi Hissettirin

KATEGORİ: ÇOCUK ve EĞİTİM
Facebookta Paylaş

Sevgi mesajınızın çocuğunuz tarafından hissedildiği zaman çocuğunuza olağanüstü bir hediye vermiş olursunuz. Çocuklar kendileri hakkında fikirlerini, sizin onlar hakkında hissettiklerinizi nasıl algıladıklarıyla oluştururlar. Sevildiklerini, önemli ve gerekli olduklarını hissettikleri zaman bütün güçlerini toplamaları için sağlam bir temele sahip olurlar. Sevgi mesajınız doğru anlaşıldığı zaman sizin pozitif etkiniz de doğru anlaşılır.

 

Çocukların her ebeveynle birlikte yalnız kalmaya ihtiyacı vardır. Çocuğunuz daha küçükken onunla baş başa geçireceğiniz özel bir zamanınızın olması çok önemlidir. Çocuklar büyüdükçe özel zaman alışkanlıklarınızı haftanın belirli bir gününe koyabilirsiniz. Bu özel zaman için her ikinizin de yapmaktan zevk aldığı aktiviteler tasarlayın. Diğer çocuklar aktiviteyi yarıda keserlerse onlara durumu açıklayın ve uygun bir şekilde oradan ayrılmalarını sağlayın.

 

Çocuklarınızla içinizden gelerek oynayın. Onlarla beraber gezin, parka gidin, yemek yapın ya da oyunlar oynayın. Ne olursa olsun gerçekleştirdiğiniz aktiviteden zevk almaya çalışın. Asıl önemli olan eğlence için zaman ayırmaktır. Ciddi ciddi oturmak yerine eğlence zamanına ait hoş hatıralar yapın. Aile eğlencelerinin uzun zamana ve çok paraya ihtiyacı yoktur. Tek gereken kesin bir kararlılık ve neşeli bir ruh halidir.

Etiketler: Pozitif,Disiplin,Çocuk,Eğitim
YORUMTEMİZLE