Meslek Lisesi Mezunlarının Ek Puan Alacakları Önlisans Programları

Meslek lisesi alanları mezunlarının alanlarının devamı niteliğindeki ek puan alacakları önlisans programlarını ve bu önlisans programlarından mezun olduktan sonra dikey geçiş sınavı ile dikey geçiş yapabilecekleri lisans programlarını aşağıdaki tablodan sorgulayabilirsiniz.

Tabloyu açıklarsak;

Alanı Seç Satırı: Bu satırda ek puan alacağımız önlisans programlarını görmek için mezun olduğumuz alanı seçelim.

Dal Seç Satırı: Bu satır ek puan alınacak önlisans programı için yukarıda seçilen alanının dallarını göstermektedir. Açılır listeden "Alanı ve Tüm Dalları" seçildiği zaman listelenen önlisans programlarını alan mezunu herkes hangi daldan mezun olursa olsun seçtiğinde ek puan alacaklardır. Eğer açılır listeden "Alanı ve Tüm Dalları" dışında varsa her hangi bir dal ismi seçilirse listelenen önlisans(2 yıllık) programlar için bu dal mezunları ek puan alacaklardır.

Ek Puan Alınacak Önlisans Programları Satırı: Bu satır seçilen dala göre ek puan alınacak önlisans programalarını göstermektedir. Listelenen önlisans programlarının kutucukları işaretlendiğinde bu önlisans programından mezun olunduktan sonra dikey geçiş sınavı ile dikey geçiş yapılabilinecek lisans programları "Dikey Geçiş Yapılabilinecek Lisans Programları" satırında gösterilecektir.

Dikey Geçiş Yapılabilinecek Lisans Program Satırı: Bu satır seçilen önlisans programından mezun olunduktan sonra dikey geçiş sınavına göre dikey geçiş yapılacak lisans programlarını göstermektedir.

Meslek Lise Alanları Mezunlarının Ek Puan Alacakları Önlisans Programları ve Bu Önlisans Mezunlarının Dikey Geçiş Sınavı İle Geçiş Yapabilecekleri Lisans Programları Sorgulama Tablosu
Alanı Seç:
Dal Seç:
Ek Puan Alınacak Önlisans Programları:
Dikey Geçiş Yapılabilinecek Lisans Programları:


Etiketler: Meslek Lise Alanları, Meslek Lise Mezunları, İki Yillik Bölüm Ek Puan, Önlisans Programları Ek Puan
YORUMTEMİZLE