İLETİŞİM SANATLARI VE TASARIMI

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

İletişim Sanatları ve Tasarımı programının amacı; televizyon ve sinema grafiklerinin, bilgisayar yazılımlarının ekran düzenlemelerini tasarlayacak sanatçıları yetiştirmektir. İletişim sanatları ve tasarımı programında iletişime giriş, görsel algı, temel desen teknikleri gör­sel kültür tarihi, medya estetiği, editöryel grafik, kültür tarihi, video üretimi temel fotoğraf teknikleri gibi dersler verilmekte uygulama yaptırılmaktadır.

İletişim sanatları ve tasarımı programında okumak isteyenlerin sine­ma, televizyon, bilgisayar gibi iletişim araçlarına ve güzel sanatlara il­gili, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, özgün şekil kompozisyonlarını zihinde canlandırabilme ve bunları çizimle ifade edebilme, renkleri ayırt edebilme yeteneklerine sahip, üretici kimseler olmaları gerekir. Program özel yetenek sınavı sonuçlarına göre öğrenci almaktadır.

Çalışma Alanları

İletişim Sanatları ve Tasarımı programından mezun olanlara ve “İletişim Sanatcısı ve Tasarımcısı” unvanı verilir. İletişim sanatçısı ve tasarımcısı ekranda tanıtımı yapılacak ürünü (bilgisayar oyunu, CD Rom, Internet veya Televizyon Programı) inceler, ürünü izley­iciye en etkili şekilde sunacak görüntüleri tasarlar, tasarımları çeşitli şekillerde çizer; bu çizimleri ilgili kişilerle tartışarak değerlendirir ve benimsenen tasarımı geliştirici çalışmalar yapar.

Etiketler: İletişim Sanatları ve Tasarımı,Meslek Tanıtımı,Meslekler
YORUMTEMİZLE