BİLGİ GÜVENLİĞİ TEKNOLOJİSİ

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

Bilgi, kurumdaki diğer varlıklar gibi, kurum için önem taşıyan ve bu nedenle de en iyi şekilde korunması gereken bir varlıktır.

Bilgi güvenliği; kurumdaki işlerin sürekliliğinin sağlanması, işlerde meydana gelebilecek aksaklıkların azaltılması ve yatırımlardan gelecek faydanın artırılması için bilginin geniş çağlı tehditlerden korunmasını sağlar. Bilgi birçok biçimde bulunabilir. Bilgi, kağıt üzeri­nde yazılı olabilir, elektronik olarak saklanıyor olabilir, posta yada elektronik posta yoluyla bir yerden bir yere iletilebilir ya da kişilerarası sözlü olarak ifade edilebilir. Bilgi hangi formda olursa olsun, mutlaka uygun bir şekilde korunmalıdır. Bu programın öğretim dili İngilizce’dir. Hazırlık sınıfı zorunludur.

Bu bölümde eğitim alacak gençlerimize hem güncel bilgi teknolojile­rini tanıtmak ve öğretmek, hem de teknolojik değişimi en kısa sürede uygulayabilen insanları yetiştirmek bölümün hedefidir.

Çalışma Alanları

Çok kullanıcılı bilgisayar sistemleri olan tüm kuruluşlar, internet ve elektronik posta hizmeti veren tüm kuruluşlar, bilgisayar ağı olan tüm kurulufllar, elektronik ticaret yapan tüm kuruluşlar, uzaktan eğitim yapan tüm kuruluşlar vb. yerlerde kolaylıkla çalışma imkânı bulacaklardır.

Etiketler: Bilgi Güvenliği Teknolojisi,Meslek Tanıtımı,Meslekler
YORUMTEMİZLE