BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

Bilginin toplanması, bilgisayar ortamında işlenmesi, bilgisayar sis­temlerinin kurulması ve çalıştırılması alanlarında çalışan teknik elemanları yetiştirmeyi amaçlar.

Bilgisayar donanımı keşif işlemlerinde görev alır, sistemle ilgili malzeme ve teçhizatın seçimi ve kurulması işlemini yapar, web sayfalarının tasarımlarını yapar, kişisel ya da ticari programlar yazar, Bilgisayarda karşılaşılan yazılım ve karmaşık olmayan donanım arızalarını tespit eder ve uzmanlık gerektirmeyen sorunlara çözüm getirir, veri güvenliği ve saklanması ile ilgili tedbirleri alır, kelime işlemci, hesaplama tablosu, sunu, veri tabanı ve grafik tabanlı tasa­rım programlarını kurar. Öğretim dili İngilizce olan programda hazırlık zorunlu ve öğretim dili ingilizcedir. Türkçe Programda ise İsteyen öğrenciler bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Eğitimi alabilirler.

Çalışma Alanları

Mezunlar günümüzde başta sanayi kuruluşları olmak üzere Yazılım Firmaları, Bilgisayar Satış ve Teknik Destek Firmaları, Bankalar, Sigorta Şirketleri, Ticari Kuruluşlar, İnternet Servis Sağlayıcıları, İnternet Yayıncılık Şirketleri, Radyo-Televizyon Şirketleri, Araştırma Şirketleri, Borsalar, Ulaştırma, Lojistik Firmaları ve hizmet sektöründe yer alan kamu kurum ve kuruluşlarında geniş iş imkanına sahiptirler.

Etiketler: Bilgisayar Programcılığı,Meslek Tanıtımı,Meslekler
YORUMTEMİZLE