TELEVİZYON HABERCİLİĞİ VE PROGRAMCILIĞI

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

Medya kuruluşlarına çağdaş düşünceli, gözlemci, girişimci ve araştırmacı televizyon habercisi ve programcısı adayları yetiştirmektir

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Alanlardan birincisinin amacı; geleceğin televizyon gazetecisini haber değerlendirme, üretim, yazım, analiz ve eleştiri alanlarında tüm profesyonel becerilerle donatmak, onları son derece rekabetçi bir dünyaya hazırlamaktır. Öğrencilerden teknik ve profesyonel an­lamda iyi bir TV gazetecisi olmalarının yanı sıra, evrensel standart­larda sorumluluk duygusu ve etik davranış geliştirmeleri de beklen­mektedir. Program, uygulamanın getirdiği deneyim ve sağlam bir entelektüel gelişmeyi bir arada sunmaktadır. Öğrenciler, Türkiye’nin önde gelen gazetecileriyle çalışarak onların deneyimlerinden yarar­lanma fırsatına sahiptirler.

Diğer alanın amacı ise, geleceğin televizyon program yapımcılarını temel beceri ve bilgilerle 21 .yüzyıl iletişim çevresine göre hazırlamaktır. Öğrenciler, televizyon program üretiminde program konsepti oluşturmadan, metin yazımına, yönetmenlik, editörlük, kamera, ses, ışık, stüdyo set tasarımı ve uygulamasına kadar tüm aşamaları öğrenmektedirler. Dersler ve atölyeler sektörde çalışmakta olan profesyoneller tarafından verilmektedir.

Etiketler: Televizyon Haberciliği ve Programcılığı,Meslekler,Meslek Tanıtımı
YORUMTEMİZLE