REKLAM TASARIMI VE İLETİŞİMİ

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

Reklâm Tasarımı ve İletişimi Bölümü, sanat ve bilimin kesişme noktasında yer alan reklamcılık alanına araştırmacılar, yaratıcı uz­manlar ve yöneticiler yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Bölüm, mezunlarını, birer üst düzey meslek mensubu olmanın ötesinde, çağdaş bilime, akla ve sosyal sorumluluk bilincine sahip aydın birey­ler olarak yetiştirmeyi hedefleyen bir misyona sahiptir.

Ekonominin itici gücü olan reklamcılığın yıllık global ve ulusal iş hacmi ve cirosunun olağanüstü boyutlara ulaştığı günümüzde, bu mesleğin gelecek yıllardaki ufku ve istihdam kapasitesi kayda değer ölçülerdedir. Son yıllarda, Türk sinemasının da yeni kaynağını teşkil eden bu sanat dalı, sinema sektörüne genç yönetmenler, senaristler, yapımcılar ve teknik personel yetiştirmiştir. 1990’lı yıllardan bu yana süregelen çoğulcu medya sistemimizde, reklam endüstrisi; televi­zyon, radyo, internet, ve yazılı basının da en büyük gelir kaynağını teşkil etmektedir. Türkiye’de ve dünyada reklamcılık şirketleri, en kârlı sektörler arasındadır.

Reklam Tasarımı ve İletişimi bölümü, reklam, pazarlama ve bütünün­de iletişim alanına ilgi duyan ve bu alanda projeler ve uygulamalar gerçekleştirmeye istekli, mezun olduklarında bu alanlarda kariyer yapmaya istekli tüm öğrencilere hitap etmektedir. Bölümden öğrenci­leri yeniliklere açık, yaratıcı, analitik düşünme ve sentez yeteneğine sahip, sektörel gereklilikleri yakından tanıyan ve iyi iletişim kurabilen bireyler olarak mezun olacaklardır.

Etiketler: Reklâm Tasarımı ve İletişimi,Meslekler,Meslek Tanıtımı
YORUMTEMİZLE