ULUSLARARASI TICARET VE İŞLETMECİLİK

KATEGORİ: MESLEK TANITIMI
Facebookta Paylaş

Programın Amacı

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programı’nın amacı, uluslararası alanda ticari faaliyet gösteren firmalara orta kademe yönetici veya üst kademe yönetici yardımcısı yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programında bilgisayar, işletme istatistiği, işletme yönetimi ve organizasyon, finansal muhasebe, mikro ekonomi, yabancı dil, pazarlama yönetimi, finansal kurumlar ve pazarlar, uluslararası işletmecilik ve ticaret çevresi gibi dersler okutulur.

Mezunların Kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programını bitirenlere “Lisans Diploması” verilir. Mezunlar, ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren firmalarda, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici asistan olarak çalışabilir, performansları ölçüsünde yüksele­bilirler.

Çalışma Alanları

Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik programından mezun olanlar, dış ticaret konusunda bilgili olduklarından kamu kurum ve kuruluş­larında, özel işletmelerde kolaylıkla iş bulabilirler. İş alanları daha çok dış ticaretin ağırlıklı olarak yapıldığı büyük şehirlerdir.

Etiketler: Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik,Meslek Tanıtımı,Meslekler
YORUMTEMİZLE